Як працює моніторинг?

image.png

В цьому дописі ми розповімо як працює моніторинг на сайті alerts.in.ua.

Сайт alerts.in.ua, розроблений командою Ukrzen, працює в напівавтоматичному режимі.

Тобто тривоги:

З кожним місяцем система автоматичного моніторингу покращується, щоб уникнути хибних спрацьовувань і постійно балансує між оперативністю і правильністю.

Ми не моніторимо в нічний час, оскільки не маємо на це ресурсів.

Офіційні канали теж бувають помиляються і це впливає на роботу мапи. Приклади таких ситуацій:

У всіх випадках ми досліджуємо ситуацію і якщо з’являється якась інформація коректуємо статус тривоги.

Також ми щодня відповідаємо на Ваші листи, робимо нові функції, моніторимо роботу сервісів та їх стан, створюємо інфографіки та різноманітні статистики по тривогах і спілкуємося з Вами в соцмережах.

А звідки інформація про вибухи?

Дані про небезпечні події ми отримуємо за допомогою співпраці з іншим волонтерським проєктом, що сповіщає про тривоги - єТривога.

Проєкт «єТривога» існує з третього дня повномасштабного вторгнення і займається моніторингом тривог для однойменного мобільного додатку.

Команда проєкту 24/7 моніторить цілу низку каналів для того, щоб сповіщати в реальному часі про повітряні тривоги, артобстріли та інші небезпечні події і ми щиро вражені їх роботою в такому режимі.

Ми за спільної згодою використовуємо у себе на мапі інформацію про вибухи, проведення розмінувальних робіт, знешкодження боєприпасів, яку волонтери отримують з офіційних та місцевих ЗМІ. А тим часом наш сайт відображється в самому мобільному додатку.

Оскільки у нас дещо різна політика, щодо джерел тривог і у кожного свої моніторинги, то на мапі відображається дещо менше тривог ніж сповіщає додаток єТривога.